Czynności, które wspomagają spalanie kalorii – sprawdź kiedy spalasz najwięcej kalorii

Przy każdej czynności możemy spalić kalorie. Przy niektórych czynnościach, które wykonujemy każdego dnia, możliwe jest nawet spalenie do 1000 kalorii. Warto pamiętać, że spalanie kalorii nie zachodzi jedynie podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych. Ten proces zachodzi również podczas snu, czy uprawianiu seksu. Organizm człowieka cały czas potrzebuje energii, więc spala kalorie przez całą dobę. Koniecznie sprawdź, przy których czynnościach możesz spalić najwięcej kalorii w ciągu dnia.

Muscle-Zone Sklep

Spalanie kalorii podczas ćwiczeń fizycznych

Często decydujemy się uprawianie sportu, ponieważ motywuje nas do tego myśl, że podczas ruchu spalane zostają kalorie. Szczególnie ważne jest to dla osób, których celem jest zmniejszenie masy tłuszczowej ciała. Podczas ćwiczeń możemy spalić naprawdę wiele kalorii. Godzina biegania to aż 330 kalorii mniej. Doskonałym sposobem na odchudzanie jest również jazda na rowerze, podczas której przez godzinę jesteśmy w stanie spalić nawet do 600 kalorii. A pływanie to nieco więcej niż 500 kalorii spalonych  ciągu jednej godziny. Nie bez powodu uważa się, że sport jest jednym z najlepszych sposobów na odchudzanie i przyśpieszenie procesu spalania tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia fizyczne to jednak niejedyny sposób na pozbycie się kalorii z organizmu. Jest wile czynności, które wykonujemy codziennie, a organizm podczas ich wykonywania spala kolejne kalorie.

Spalanie kalorii w czasie snu

Warto wiedzieć, że organizm również podczas snu potrzebuje energii. Kiedy śpimy, jesteśmy w stanie spalić nawet więcej niż 100 kalorii. To właśnie tak dużo energii organizm potrzebuje do regeneracji, która odbywa się w czasie snu. Osoby, które śpią mniej niż osiem godzin, spalają mniej kalorii, a po przebudzeniu czują wzmożone uczucie głodu, przez co możemy spożywać większe dawki kalorii w ciągu doby.

Spalanie kalorii podczas seksu

Spalanie kalorii nie musi być jedynie męczące. Może nam również sprawiać przyjemność. Podczas uprawiania seksu jesteśmy w stanie spalić nawet do 600 kalorii w ciągu godziny. Tak więc jest to taka sama ilość kalorii, które możemy spalić w czasie biegania, czy też jazdy na rowerze.

Spalanie kalorii – inne czynności

Podczas tak leniwych i niewymagających wysiłku czynności, jak pisanie wiadomości, całowanie się, czy żucie gum jesteśmy w stanie spalić kalorie. Najwięcej kalorii spala się podczas pisania wiadomości, ponieważ aż 40 kalorii na godzinę. Całowanie i żucie gumy to już mniej wymagające czynności i podczas ich wykonywania możemy spalić do 15 kalorii na godzinę.