Czy warto pic kawę – najlepsze argumenty!

Kawa to napój, po który sięgamy coraz częściej. Ma on wiele korzyścią dla naszego zdrowia, jednak wiele osób  uważa, że częste picie kawy nie jest dla nas bezpieczne. Warto przekonać się, czy picie kawy to jedynie sposób na dodanie sobie energii, czy może picie tego czarnego napoju daje więcej wad niż zalet.

Muscle-Zone Sklep

Picie kawy poprawia nasz humor

Kawa składa się z cząsteczek, które budową przypominają, związek chemiczny, który nazywany jest również adenozyną. Jest to związek, który znajduje się w mózgu człowiek, kiedy pojawia się u nas zmęczenie. Kofeina może zacząć być mylona przez organizm jako adenozyna, a jej zadaniem jest blokowanie w mózgu receptorów, które przyczyniają się do wysyłania nam impulsów, które mówią, że jesteśmy zmęczeni i nie mamy na nic siły. Kiedy więc pijemy kawę, to czujemy się pełni energii i zmniejsza się u nas uczucie zmęczenia.

Picie kawy może utrudniać zasypianie

Często po kubek z kawą sięgamy, kiedy pojawia się u na zmęczenie. Jednak warto pamiętać, że jest to napój, który do organizmu dostarcza duże ilości kofeiny, a ta ma działanie pobudzające na układ nerwowy. Takie działanie kofeiny może utrzymywać się nawet przez cztery godziny, a to może sprawić, że kiedy kładziemy się spać, nie mamy ochoty na sen, ponieważ stymulacja układu nerwowego się jeszcze nie skończyła. Jeśli więc lubisz pić kawę, a cierpisz na zaburzenia snu, to lepiej zrezygnuj z picia tego napoju, ponieważ sen da ci więcej korzyści dla zdrowia niż wypicie kolejnej filiżanki kawy.

Kawa wspomaga odchudzanie

Każdy, kto kocha kawę, zdaje sobie sprawę, że bogata jest ona w kofeinę. Jest to składnik, który uznawany jest za jeden z najlepszych spalaczy tłuszczu. Tak więc okazuje się, że picie kawy może przyczynić się do zwiększenia ilości spalanej tkanki tłuszczowej. Jeśli jesteś na diecie odchudzającej, to warto, by ten składnik znalazł się w jadłospisie w bezpiecznych ilościach.

Kawa prowadzić może do niedoborów

Nie wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale picie kawy może sprawiać, że organizm słabiej przyswaja niektóre składniki, a dodatkowo wypukuje ona tak ważne minerały, jak magnez, cynk i żelazo. Przez to dojść może do wielu niedoborów, a to prowadzić może do niekorzystnych dla zdrowia zmian w funkcjonowaniu organizmu.

Kawa jako środek na zakwasy

O tym powinien wiedzieć każdy sportowiec i osoby aktywne fizycznie. Ból mięśni po ćwiczeniach może pojawić się u każdego, a jego zwalczanie nie należy do łatwych. Jednak osoby, które piją kawę, odczuwają mniejszy dyskomfort przy zakwasach.