Czy można przytyć w jeden dzień?

Są osoby, które codzienne obawiają się, że jeśli zjedzą jedną czekoladkę, czy większy posiłek, to od razu przytyją. Jest to oczywiście możliwe, jednak nie jest to stale zwiększenie masy ciała. Jedzenie nie powoduje u nas tycia. Tylko jedzenie kaloryczne i w za dużych porcjach nie ma korzystnego wpływu na naszą masę ciała. Tak więc warto dowiedzieć się, czy można przytyć w jeden dzień.

Muscle-Zone Sklep

Kiedy zaczynamy tyć?

Przyczyny zwiększenia się naszej masy ciała jest wiele. Nie zawsze ma to związek z naszym sposobem odżywiania się i warto o tym pamiętać. Na świcie jest wiele osób, które mają problemy z nadwagą, a przyczyną tego nie jest nieprawidłowe odżywianie się, a problemy zdrowotne. Jest jednak wiele osób, które twierdzą, że podczas jednego dnia możemy znacząco przytyć. Jest to jednak nieprawda. Takie osoby popełniają jeden podstawowy błąd. Ważą się one w godzinach popołudniowych, a nawet wieczornych. Nie jest to dobry czas na ważenie się, ponieważ posiłki, które spożyliśmy w ciągu całego dnia, nie strawiły się jeszcze, przez co masa ciała, razem z zawartością układu pokarmowego, jest większa. Po każdym posiłku możemy się zwarzyć i nasza waga będzie inna. Jeśli zjemy większy posiłek, to przybyć nam może nawet pól kilograma.

To jednak nie jest nasza rzeczywista masa ciała. Najlepiej ważyć się z rana. A dodatkowo możemy poczekać, aż załatwimy swoje potrzeby fizjologiczne na początku dnia i dopiero wtedy możemy stanąć na wagę, by odczytać naszą masę ciała. To właśnie wtedy masa ciała będzie dokładna. Układ pokarmowy, a w szczególności jelita będą wypróżnione, więc nie będzie widoczny dodatkowo ciężar. Jeśli więc obawiacie się, że możecie przytyć w ciągu jednego dnia, to zazwyczaj nie jest to możliwe. Nie zdarzy się to u osób, które spożywają odpowiednie ilości kalorii, a posiłki spożywają w regularnych porach i ostępach. Nie trzeba się również bać jednego kalorycznego posiłku, czy deseru. Nie będzie miał on większego wpływu na naszą sylwetkę.

Jeśli takie posiłku spożywamy nie często, to nie ma się czego obawiać. Zjedzenie jednego kawałka ciasta więcej nie sprawi, że następnego dnia pojawią się u nas boczki, a brzuch będzie większy. Do przytycia także trzeba się nieco bardziej przyłożyć. Jeden posiłek więcej raz na kilka miesięcy, a nawet tygodni nie ma tak złego wpływu na nasze zdrowie, jak może nam się wydawać.

Problem pojawić się może dopiero wtedy, gdy jemy za duże porcie posiłków każdego dnia, a po kaloryczne desery sięgamy kilka razy w tygodniu.