Suplementy.net.pl

Najważniejszym skutkiem suplementacji jest ochrona organizmu przed schorzeniami spowodowanymi niedoborem witaminy i składników mineralnych.

Dla sportowcówJako dodatki

Cytrulina – siła dla mięśni

Cytrulina – siła dla mięśni

Cytrulina to kolejny składnik diety osób ćwiczących, sportsmenów i rozpoczynających trening. Jest  niezbędnym składnikiem spełniającym rolę niesamowicie ważną w organizmie dla chcących zadbać o mięśnie i tych, których wysiłek fizyczny polega na intensywnym wykorzystywaniu masy mięśniowej. To substancja z grupy tzw. no-boosterów; wpływa na zwiększenie produkcji tlenku azotu. Jest obok argininy preparatem, który spełnia właśnie taką rolę.

Cytrulina – definicja

To związek chemiczny, organiczny. Jest pochodną ornityny.

Naturalnie występuje w organizmie i jest jedną z substancji, która odpowiada za przemiany w cyklu mocznikowym.

Źródłem cytruliny w pożywieniu są na przykład arbuzy.

Cytrulina i jej zadania

  • Wspiera działanie pompy mięśniowej.
  • Przyśpiesza regenerację po treningu.
  • Istotnie wpływa na skurcze włókien mięśniowych.
  • Odpowiada za przepływ krwi w tkankach.
  • Wspiera proces dotleniania mózgu.
  • Badania przeprowadzane już niejednokrotnie przez naukowców udowodniły, że cytrulina wpływa i to znacznie na receptory bólu. Otóż substancja ta powoduje zmniejszenie odczuwania bólu po intensywnym wysiłku mięśniowym.
  • Działa odkwaszająco, tym samym pomagając utrzymać dobrą i spośrodkowaną równowagę kwasowo- zasadową, przez co jest istotna dla sportowców gdyż poprawiając wydolność i utrzymując w organiźmie odpowiedni poziom potasu i magnezu zapobiega nagłym spadkom sił.
  • Tlen azotu zawarty w cytrulinie pomaga rozszerzać naczynia krwionośne, i tym samym mięśnie są lepiej odżywione. Także relaks i odpoczynek jest bardziej wydajny dzięki cytrulinie. Mięśnie szybciej powracają do formy sprzed wysiłku.

Pierwszy z produktów, który polecamy z serii tych zawierających właśnie cytrulinę to Citrulline Malate 300g. Zwiększa on obwód mięśni, wzmacnia krążenie oraz wytrzymałość mięśni w czasie wysiłku.

Podsumowując cytrulina to jeden ze składników, który wspierając także inne układy stanowi niesamowicie silną podporę dla mięśni poddawanych nieraz bardzo ostrym treningom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *