Cytrulina – siła dla mięśni

Cytrulina to kolejny składnik diety osób ćwiczących, sportsmenów i rozpoczynających trening. Jest  niezbędnym składnikiem spełniającym rolę niesamowicie ważną w organizmie dla chcących zadbać o mięśnie i tych, których wysiłek fizyczny polega na intensywnym wykorzystywaniu masy mięśniowej. To substancja z grupy tzw. no-boosterów; wpływa na zwiększenie produkcji tlenku azotu. Jest obok argininy preparatem, który spełnia właśnie taką rolę.

Cytrulina – definicja

Muscle-Zone Sklep

To związek chemiczny, organiczny. Jest pochodną ornityny.

Naturalnie występuje w organizmie i jest jedną z substancji, która odpowiada za przemiany w cyklu mocznikowym.

Źródłem cytruliny w pożywieniu są arbuzy.

Cytrulina i jej zadania

  • Wspiera działanie pompy mięśniowej.
  • Przyśpiesza regenerację po treningu.
  • Istotnie wpływa na skurcze włókien mięśniowych.
  • Odpowiada za przepływ krwi w tkankach.
  • Wspiera proces dotleniania mózgu.
  • Badania przeprowadzane już niejednokrotnie przez naukowców udowodniły, że cytrulina wpływa i to znacznie na receptory bólu. Otóż substancja ta powoduje zmniejszenie odczuwania bólu po intensywnym wysiłku mięśniowym.
  • Działa odkwaszająco, tym samym pomagając utrzymać dobrą i spośrodkowaną równowagę kwasowo- zasadową, przez co jest istotna dla sportowców gdyż poprawiając wydolność i utrzymując w organiźmie odpowiedni poziom potasu i magnezu zapobiega nagłym spadkom sił.
  • Tlen azotu zawarty w cytrulinie pomaga rozszerzać naczynia krwionośne, i tym samym mięśnie są lepiej odżywione. Także relaks i odpoczynek jest bardziej wydajny dzięki cytrulinie. Mięśnie szybciej powracają do formy sprzed wysiłku.

Pierwszy z produktów, który polecamy z serii tych zawierających właśnie cytrulinę to Citrulline Malate 300g. Zwiększa on obwód mięśni, wzmacnia krążenie oraz wytrzymałość mięśni w czasie wysiłku.

 

Następnym suplementem wartym uwagi jest Citrulline Malate 150 g. To suplement. Zwiększa on wydajność tlenową organizmu. Wspiera regenerację układu mięśniowego.

 

Citrulline Malate 90 kaps zwiększa wytrzymałość sportowców, zapobiega zakwasom i bólowi mięśni w czasie długich treningów.

 

Jest to jeden ze składników, który wspierając także inne układy stanowi niesamowicie silną podporę dla mięśni poddawanych nieraz bardzo ostrym treningom.

Więcej o cytrulinie.