Suplementy.net.pl

Najważniejszym skutkiem suplementacji jest ochrona organizmu przed schorzeniami spowodowanymi niedoborem witaminy i składników mineralnych.

Dla grup społecznychDla sportowców

Badamy suplementy: Odżywki białkowe

Każdy adept siłowni miał do czynienia z odzywką białkową. Proteiny to budulec dla mięśni więc należy dostarczać do organizmu ich odpowiednie ilości, a wyciągnięcie z posiłków 200g białka bywa niekiedy problematyczne. Z pomocą przychodzą odżywki białkowe zawierające duże ilości białka. Teoretycznie, bo w praktyce bywa różnie, ale o tym dalej…

Odżywka białkowa co to?

Jak sama nazwa wskazuje, głównym elementem odżywek białkowych jest białko. Według specjalistów odżywki białkowe to bezpieczny dla zdrowia suplement diety dla sportowców, który ma wspomóc poprawić zdolności wysiłkowe. Ich głównym składnikiem jest wysokiej jakości białko, które szybko wchłania się do organizmu. Jest ono bardzo ważnym, wręcz niezbędnym składnikiem w diecie sportowca. Zapotrzebowanie człowieka na białko wzrasta wraz z wysiłkiem fizycznym. Tak więc jeśli jesteś sportowcem potrzebujesz więcej białka niż przeciętny człowiek, który sportu nie uprawia. Białko ma wspomóc regenerację i odbudowę mięśni. Dzięki niemu mięśnie zwiększają swoją objętość, a co najważniejsze zwiększa się ich wytrzymałości siłowa. W odżywkach białkowych znajduje się naturalne białko, które jest łatwo przyswajalne. To również jest bardzo ważne. Nie każdy rodzaj białek organizm z łatwością przyjmuje. Jeśli więc chcesz, by białko dobrze wchłaniało się do organizmu, dzięki czemu nie pojawi się u ciebie niedobór białka, to warto jest wybierać te rodzaje białka, które łatwo się wchłaniają.

Jaką odżywkę białkową wybrać?

Na rynku jest wiele rodzajów odżywek białkowych pochodzących od różnych producentów. Różnią się one od siebie nie tylko opakowaniem i ceną, ale również składem. W niektórych odżywkach białkowych więcej jest węglowodanów niż białek, a w innych znajduje się tylko białko. Do najbardziej popularnych odżywek białkowych dla sportowców jest białko serwatkowe. Są też odżywki białkowe w formie hydrolizatu białkowego. Jest to odżywka białkowa, której charakterystyczną cechą jest to, że ma szybką absorpcję, a w szybkim tempie dostarcza do organizmu niezbędne składniki odżywcze w tym aminokwasy. Popularnym typem jest izolat białkowy to świetny kompromis między ceną i jakością.

Jakość odżywek białkowych – badanie składu odżywki białkowej

Wielu producentów bazuje wyłącznie na certyfikacie surowca i jedynie o ten dokument opiera informacje zawarte na etykiecie produktu. Jak nauczyło nas doświadczenie – wiele odżywek białkowych nie posiada deklarowanej na etykiecie ilości! Bogatsi o doświadczenie rynkowe postanowiliśmy przedstawić wyniki niezależnych badań suplementów diety. Jednym z rodzajów badanych produktów są odżywki białkowe. Poniżej publikujemy linki do dostępnych badań (wystarczy kliknąć w link).

Odżywka białkowa WPC – koncentrat

Odżywka białkowa WPI – Izolat

Odżywka białkowa WPC+WPI

Odżywki białkowe dla kobiet i mężczyzn

Wszystkie odżywki białkowe są takie same. Nie różnią się one od siebie składem i nie są one ściśle dedykowane dla kobiet, czy mężczyzn. Różnicą jest jedynie sposób spożywania i dawkowania. Pod tym względem odżywki białkowe mogą się od siebie różnić. Jednak ta zależność najczęściej dotyczy masy ciała i intensywności wysiłku fizycznego. Niezależnie od płci możesz wybrać ten sam produkt i sprawdzić w jakich dawkach odżywka białkowa będzie dla ciebie najlepsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *