Aerobik – jak wykonywać w domu?

Aerobik to ćwiczenia, które mogą nam pomóc schudnąć lub wzmocnić nasze mięśnie. Są one również idealne do rozciągnięcia ciała. Koniecznie sprawdź, jak wykonywać aerobik w domu i jakie są najlepsze ćwiczenia.

Muscle-Zone Sklep

Czym jest aerobik?

Zanim dowiemy się, jak wykonywać ćwiczenia z aerobiku w domu, warto przekonać się, czym jest ta aktywność fizyczna. Jest to rodzaj treningu, który bezpieczny jest niemal dla każdego. W szybkim czasie aerobik stał się formą aktywności fizycznej znanej i cenionej na całym świecie. Jest to rodzaj ćwiczeń, które opierają się na intensywnej wymianie tlenowej. Są trzy rodzaje aerobiku:

  • Typu cardio,
  • Typu muscle,
  • Cooling.

Aerobik typu cardio to ćwiczenia, które mają za zadanie wzmocnić krążenie i poprawić pracę układu krążeniowego. Są to treningi, które zaleca się osobom, które mają problemy z nadwagą i pragną pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z organizmu. Najczęściej na siłowni lub w klubie fitness, takie zajęcia odbywają się przy muzyce. Instruktor uczy uczestników, jak wykonywać wszystkie ćwiczenia. Tak samo możemy postępować. W internecie znajdziemy dużo filmików, które dostępne są za darmo. Pokazują one właśnie zajęcia z aerobiku. W ten sposób możesz odchudzać się, nie wychodząc z domu.

Zajęcia typu muscle to ćwiczenia, które mają wzmocnić mięśnie. Ich wykonywanie zaleca się osobom, które chcą poprawić wygląd sylwetki, wyrzeźbić ciało lub nieco się uelastycznić. Wykonuje się je podobnie jak aerobik cardio, czyli przy muzyce i przy pomocy instruktora. Jednak by wykonywać aerobik typu muscle, nie trzeba iść do klubu fitness. Możemy wykonywać ćwiczenia samodzielnie w domu. W internecie znajduje się wiele nagrań z przykładowymi treningami. Możemy zdecydować się na wykorzystanie takiej pomocy lub możemy stworzyć swój własny plan treningowy.

Ćwiczenia typu cooling, to zajęcia, które odbywają się przy spokojnej muzyce i polegają one na rozciąganiu ciała. Są one przeznaczone dla osób, które chcą uelastycznić ciało, a także wzmocnić i poprawić kondycję mięśni. Takie ćwiczenia również możemy wykonywać w domu.

Kiedy aerobik jest bezpieczny?

Jest to aktywność fizyczna, którą można polecić niemal każdemu. Nie ma przeciwwskazań do wykonywania ćwiczeń aerobowych. Osoby, które mają problemy zdrowotne, również mogą zdecydować się na wykonywanie tych ćwiczeń. Idealne są one dla kobiet w ciąży oraz młodych mam, które pragną w szybkim czasie zrzucić zbędne kilogramy po ciąży. Na takie zajęcia najczęściej zapisują się kobiety, a jest to dla nich aktywność fizyczna, która wspomaga całe ciało i może przyczynić się do poprawy kondycji całego organizmu.