Adrafinil: zastosowanie, efekty, skutki uboczne

Powszechnie wiadomo, że inteligentne leki, takie jak Adrafinil i Modafinil, mogą poprawić koncentracje, nastrój i funkcje umysłowe. Wśród fanów tego typu suplementów od dłuższego czasu trwa spór o to, który z nich najlepiej wziąć i czy obiecywane efekty są warte doświadczania jakichkolwiek efektów ubocznych. I co właściwie jest lepsze: Adrafinil czy Modafinil?

W tym artykule postaramy się przyjrzeć Adrafinilowi z każdej strony, omówić aspekty, które z reguły są pomijane i szczegółowo opisać, jak działa, jak wchodzi w interakcje z twoim ciałem, jakich odczuć i korzyści możesz się spodziewać oraz czy przy odpowiednim dawkowaniu, możesz wprowadzić się w  lekko surrealistyczny stan.

Muscle-Zone Sklep

Ponadto przedstawimy Ci różnice między Adrafinilem i Modafinilem, dzięki czemu łatwiej będzie Ci wybrać nootropik odpowiedni dla Ciebie!

Czym właściwie jest jest Adrafinil?

Adrafinil występuje również pod oryginalną marką Olmifon. Został opracowany we Francji w latach 70 XX wieku i pierwotnie został zaprojektowany, aby pomóc ludziom, którzy mieli problemy z wzorcami snu, osobom pracującym na zmiany i tym podobnym. Zasadniczo produkuje substancję chemiczną, która wspiera koncentrację, pobudza. Dzięki niej możesz dłużej i efektywniej funkcjonować nawet w stanie deprywacji snu.

Działa poprzez zwiększenie produkcji hipokretyny, która jest neuroprzekaźnikiem odpowiedzialnym za czuwanie, który następnie wytwarza większe ilości innych substancji chemicznych. Im więcej przyjmujesz, tym bardziej jesteś czujny we wszystkich obszarach, a zmęczenie zanika po wyższych dawkach.

W rezultacie możesz uzyskać czujność, znacznie poprawić wydajność pamięci i poprawić funkcje poznawcze. Dlatego właśnie Adrafinil jest postrzegany jako „smart drug” i często stosowany przez studentów i biznesmenów. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego ktoś w twoim biurze zawsze wydaje się być o 10% przed tobą, może to być spowodowane tym, że suplementuje się właśnie Adrafinilem.

Co ciekawe, w późniejszych badaniach stwierdzono, że Adrafinil jest prolekiem modafinilu. Oznacza to, że gdy ciało coś metabolizuje, rozkłada się to na coś innego. Więc kiedy bierzesz Adrafinil, twoja wątroba rozkłada go na Modafinil, który w rzeczywistości działa w organizmie, powodując poprawę funkcji poznawczych.

Jak przyjmować Adrafinil?

Przyjmowanie Adrafinilu jest naprawdę łatwe. Jest dostępny w postaci tabletek, więc wystarczy przyjąć dawkę gwarantującą efekty, których docelowo oczekujesz.

Jest najskuteczniejszy w dawkach od 300 mg do 1200 mg, ale większość ludzi rzadko przyjmuje ponad 1000 mg dziennie. Niektóre osoby przyjmują trzy dawki po 300 mg lub dwie dawki po 500 mg.

Możesz też przyjmować 300 mg Adrafinilu raz dziennie. Adrafinil działa przez kilka godzin, więc najlepiej przyjmować go rano lub wczesnym popołudniem.

Adrafinil jest rozpuszczalny w wodzie, dlatego można go również kupić w postaci proszku. W rzeczywistości jest to obecnie najłatwiejszy i najtańszy sposób na zakup Adrafinilu. Jest produkowany głównie przez indyjskie firmy, które sprzedają go jako proszek generyczny, a następnie pakuje się go pod różnymi nazwami. Jednak nie jest tak wygodne ani tak dokładne w dozowaniu, jak wspomniane wcześniej tabletki.

Więc jeśli kupisz proszek Adrafinil zamiast kapsułek, najlepszym sposobem, aby go wziąć, jest zmieszanie go z wodą, chociaż może to źle smakować. Alternatywą jest zmieszanie z sokiem lub koktajlem mlecznym, aby smak i proszek były mniej wyraźne.

Wskazane jest przyjmowanie Adrafinilu na czczo. Jeśli chcesz wziąć go później, w ciągu dnia, bo np. jesteś studentem i chcesz się uczyć całą noc do egzaminu – najlepiej nie jeść przez co najmniej trzy godziny przed przyjęciem.

Wyjaśnienie efektów i działania Adrafinilu

Skutki działania Adrafinil zwykle pojawiają się po około 45 minutach. Mogą wystąpić szybciej, ale dla większości ludzi zajmuje to mniej więcej tyle czasu. Jeśli przyjmiesz suplement na pełny żołądek – może to potrwać znacznie dłużej, a efekty mogą nie być, aż tak spektakularne. Jest to spowodowane tym, że czas, w którym rozkłada się on na modafinil, będzie wydłużony, a co za tym idzie – efekt końcowy – osłabiony.

Należy pamiętać, że powodem, dla którego po Adrafinilu odczuwamy skutki działania później niż po Modafinilu, jest to, że wątroba musi przekształcić Adrafinil w Modafinil, a to zajmuje czas. Niektóre działania Adrafinilu będą zależeć od przyjętej dawki.

Przy niższych dawkach, około 300-500 mg, odczujesz subtelny wzrost poziomu energii i wydajności. Poczujesz się bardziej uważny, skoncentrowany, a poziom zmęczenia – znacznie się obniży. Jeśli trenujesz siłowo, Adrafinil może okazać się świetną przetreningówką, ponieważ pozwoli ci skoncentrować się na tym, co robisz i trenować ciężej.

Niektórzy ludzie uważają, że można bardzo dobrze wzmocnić Adrafinil. Kiedy coś wzmacniasz, oznacza to, że bierzesz substancję pomocniczą, aby zwiększyć efekty. Ta zwiększona moc sprawia, że jest jeszcze lepsza do osiągnięcia tego, czego chcesz, ale powinna być używana odpowiedzialnie.

Niektóre osoby przysięgają, że kofeina naprawdę najlepiej wzmacnia Adrafinil, jednak zgłaszają również, że może to wywoływać uczucie niepokoju.

Inni ludzie wzmacniają go za pomocą substancji takich jak Pramiracetam, Alpha-GPC, L-teanina i kompleks witaminy B. Wszystkie te rzeczy są dostępne w sklepach online i stacjonarnie.

Czy Adrafinil może działać, jak narkotyk?

Przy wyższych dawkach Adrafinil może wywoływać wszystkie te efekty, ale dodatkowo może sprawić, że poczujesz się lekko „na haju”, szczęśliwy, pobudzony i pełen energii.

Oczywiście, nawet przy dużych dawkach Adrafinilu nie będziesz czuł się tak, jak na MDMA, ale zdecydowanie możesz zamienić się w jedną z najbardziej rozmownych i energetycznych osób w pokoju.

„Haj” po Adrafinilu może wystąpić przy wyższym zakresie dawek, a wiele osób zgłasza, że będziesz potrzebować 600 mg lub więcej, często 1000 mg w pojedynczej dawce, aby to osiągnąć.

Wiele osób twierdzi, że po dużych dawkach Adrafinilu czuje się „jak Bóg”. Jest to poczucie całkowitej pewności siebie, skupienia, twój umysł chętnie przywołuje fakty, przechowuje je, przetwarza je i czujesz się, jakbyś był w centrum świata. Poczujesz się ostrzejszy, szybszy, bardziej kontrolowany i o krok przed wszystkimi w pobliżu.

Jak długo działa Adrafinil?

Ludzie czasami preferują użycie Adrafinilu zamiast Modafinilu. Powodem tego jest to, że Adrafinil działa wolniej, ponieważ musi być metabolizowany w wątrobie. Więc efekty są bardziej subtelne, ponieważ pojawiają się powoli i nie osiągają szczytów w taki sam sposób, jak w przypadku modafinilu.

Problem polega na tym, że ludzie biorą więcej Adrafinilu i nie śpią. Dawka 300 mg Adrafinilu powinna utrzymywać Cię w czuwaniu nawet przez 6 godzin, a nawet więcej, i będziesz miał trudności z zasypianiem tej nocy, jeśli przyjmiesz swoją dawkę zbyt późno.

Zasadniczo 300 mg Adrafinilu wystarczy, aby przejść przez trudny dzień, ale warto uważać i nie przyjmować tego leku zamiast porannej kawy.

Skutki uboczne Adrafinilu

Teraz, gdy wiesz, że Adrafinil jest prolekiem modafinilu, który musi być metabolizowany w wątrobie, zdajesz sobie również sprawę, że powoduje on większe obciążenie wątroby. Wyższe, regularne dawki Adrafinilu mogą zwiększać aktywność enzymów wątrobowych z powodu tego procesu.

Chociaż zwiększenie liczby enzymów wątrobowych może samo w sobie nie stanowić problemu zdrowotnego, może wywierać presję na twój system i mieć niezamierzony wpływ na inne części ciała.

Więc jeśli masz problemy z wątrobą, nie zaleca się przyjmowania Adrafinilu. Inne działania niepożądane są zwykle normalnym rodzajem rzeczy, których można doświadczyć z każdym rodzajem leku. Zasadniczo istnieje możliwość wystąpienia nudności, rozstroju żołądka, bólów głowy i trudności ze snem. Może także tłumić apetyt, co może być dobre lub złe, w zależności od tego, co chcesz osiągnąć.

Innym niezwykłym efektem ubocznym jest podrażnienie skóry. Nie jest to częste, ale niektóre osoby zgłaszają intensywne swędzenie po zażyciu Adrafinilu lub Modafinilu. Jeśli to zauważysz, powinieneś przestać go brać, ponieważ istnieje potencjalnie poważny stan skóry, który może wywołać w rzadkich przypadkach.

Podobnie, jak w przypadku wszystkich leków dostępnych bez recepty, najlepiej przyjmować Adrafinil w cyklach. Oznacza to, że po każdym cyklu na leku – robimy sobie przerwę. Większość ludzi zaleca, aby nigdy nie przyjmować Adrafinilu częściej niż przez dwa dni w tygodniu, a następnie mieć kilka dni przerwy lub brać go razy w ciągu tygodnia, przez kilka tygodni, ale potem mieć kilka tygodni całkowitej przerwy.

Najważniejsze jest to, że może on być uzależniający emocjonalnie, jeśli twój umysł przyzwyczai się do tych pozytywnych, „boskich” efektów. Należy więc, tak jak w przypadku wszystkich suplementów i leków, kierować się zdrowym rozsądkiem oraz uważnie obserwować swoje ciało i jego reakcje.

Adrafinil czy Modafinil

Jak już wiesz, Adrafinil jest prolekiem modafinilu. Oba działają w ten sam sposób, po prostu Adrafinil musi zostać najpierw przekształcony przez wątrobę.

Oba działają w organizmie, wytwarzając wyższe poziomy hipokretyny, które następnie zwiększają poziomy dopaminy, histaminy i noradrenaliny. Prowadzi to do dużej czujności i lepszego skupienia, dzięki czemu poczujesz się genialnie na studiach, ale nie będziesz rozdygotany, jak po stymulantach.

Różnica pojawia się bardziej subtelnie. Adrafinil potrzebuje więcej czasu na przetwarzanie w ciele, więc efekty pojawiają się wolniej i mają tendencję do subtelniejszego działania, więc ludzie nie są świadomi, że efekty zaczynają działać dość silnie, jak w przypadku modafinilu.

Niektórzy ludzie twierdzą również, że ponieważ jest bardziej subtelny, Adrafinil nie jest tak silny pod względem negatywnych skutków ubocznych. Oznacza to, że ludzie nie czują się chorzy podczas używania Adrafinilu, tak jak w przypadku Modafinilu. Niektórzy uważają też, że Adrafinil nie wywołuje tak silnego uczucia lęku i niepokoju.

Jednak dawki mogą również odgrywać rolę w tym, jak zareagujemy na dany środek. Niektórzy twierdzą, że 300 mg Adrafinilu niewiele robi, podczas, gdy 300 mg modafinilu zmiata ich z powierzchni ziemi. Ale może tak być, ponieważ interakcja jest bardziej subtelna.

Dlatego wiele osób przyjmuje 300 mg Adrafinilu rano i kolejne 300 mg po południu, jeśli chcą zachować czujność przez cały dzień i całą noc. To nie jest to samo, co w przypadku Modafinilu, w którym 600 mg zwykle powoduje, że ludzie nie śpią przez całą noc.