Na dolegliwości

Suplementy na jelita

Współcześnie przykładamy bardzo dużą wartość do zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej, pełnowartościowego i zbilansowanego sposobu odżywiania oraz odpowiedniej suplementacji. Warto podkreślić, że ostatni (z wymienionych) aspekt naszej codzienności odgrywa niezwykle istotną rolę we wszystkich procesach zachodzących w organizmie, a także ma wpływ na kondycję najważniejszych narządów wewnętrznych, zwłaszcza jelit, o które należy dbać w sposób szczególny.

Suplementacja składa się z preparatów, które przywracają odpowiednią mikroflorę jelitową, a także systematyzują i intensyfikują proces integralności błony śluzowej jelit. Co istotne, przyjmowanie suplementów diety – jest dedykowane wszystkim osobom pragnącym zadbać o swoje zdrowie (w celach profilaktycznych), a zwłaszcza tym, którzy narażeni są na stres emocjonalny, stosują antybiotykoterapię lub inne leki, prowadzą dietę obfitującą w wysoko przetworzone produkty żywnościowe, a także posiadają styl życia opierający się na długotrwałym oraz intensywnym wysiłku fizycznym.

Muscle-Zone Sklep

Warto zaznaczyć, że naprawdę znaczna ilość nękających nas dolegliwości jelitowych jest związana z powstawaniem dużej ilości nieprzyjaznych drobnoustrojów w jelitach lub tzw. efektem „nieszczelnych jelit”, czyli upośledzeniem bariery jelitowej. Skuteczną metodą na uniknięcie wszelkich problemów związanych z jelitami jest właśnie suplementacja, która pozwala na dostarczenie i utrzymanie przyjaznych drobnoustrojów (zawierają kultury bakterii). Jakie substancje zawierają suplementy diety przyjazne naszym jelitom?

Cynk

Cynk jest mikroskładnikiem, bez którego nasz organizm nie mógłby funkcjonować w sposób prawidłowy, albowiem posiada on szereg bardzo ważnych właściwości, między innymi – bierze udział w reakcjach metabolicznych oraz biochemicznych. Co więcej cynk ma swoją rolę w przemianie aminokwasów, lipidów oraz węglowodanów, przez co zdecydowanie efektywniej dostarczana jest energia do każdej pojedynczej komórki. Ponadto – co ważne – cynk normuje i pobudza pracę trzustki, prostaty, grasicy oraz jelit, a także dba o układ odpornościowy oraz układ immunologiczny organizmu. Posiada właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne, przeciwzapalne, a także wpływa bardzo pozytywnie na stan skóry, włosów oraz paznokci.

 

L-karnozyna 

L-karozyna składa się z beta alaniny i histydyny, czyli dwóch dość znanych i polecanych aminokwasów. Posiada bardzo silne właściwości antyoksydacyjne, przez co zabezpiecza ludzkie DNA (kwas deoksyrybonukleinowy) przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami, spowalnia procesy starzenia się organizmu, chroni narządy wewnętrzne – w tym szczególnie układ pokarmowy – przed wirusami oraz szkodliwymi bakteriami (hamuje powstawanie wolnych rodników). Nie można pominąć także faktu, że wpływa na proces przemiany materii – usprawnia go oraz doprowadza do stanu równowagi (w razie potrzeby), a także poprawia poziom siły oraz zdolności wydolnościowe organizmu.

 

Kwas masłowy

Kwas masłowy nie jest tak znany i tak popularny na świecie jak cynk lub L-karnozyna, natomiast nie oznacza to, że posiada mniej korzystnych właściwości – wręcz przeciwnie! Ma on bowiem bardzo pozytywne skutki dla mikroflory jelitowej, między innymi: wzmacnia barierę śluzówkową, posiada działanie immunoregulacyjne, działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie, kojąco. Warto podkreślić przy tym, że wszelkiego rodzaju nieprawidłowości w budowie błony śluzowej jelit są przyczyną przenikania do jej struktur i do całego krwiobiegu – toksycznych substancji oraz bakterii.

 

Pachnotka zwyczajna 

Liście tej rośliny posiadają działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, ekstrakt z niej, zawarty w suplementach, pozwala zadbać o dobrą kondycję układu pokarmowego oraz łagodzi wszelkie dolegliwości związane ze sferą gastryczną. Doskonale wiemy przecież, że nawet niewielkie zapalenie śluzówki jelit lub wątroby, może powodować bardzo poważne konsekwencje dla naszego zdrowia (np. upośledzenie trawienia), jak również towarzyszący temu – zbędny ból. Z racji tego, iż pachnotka posiada właściwości spazmolityczne, wszelkie skurcze mięśni gładkich są natychmiast łagodzone, co przynosi szybkie ukojenie w odczuwaniu jakichkolwiek dolegliwości.