Suplementy na trądzik

Trądzik stanowi poważny problem nie tylko dla nastolatków, ale i dla znacznej części osób dorosłych. Stan skóry uzależniony jest przede wszystkim od tego, czy organizm otrzymują odpowiednią dawkę potrzebnych mu składników odżywczych, dlatego w walce z trądzikiem warto wykorzystać odpowiednie suplementy diety.

Dużą skuteczność wykazują naturalne preparaty, w składzie których znajduje się skrzyp polny oraz pokrzywa zwyczajna. Skrzyp stanowi cenne źródło związków krzemu, które regulują przebieg procesów rogowacenia, natomiast pokrzywa zawiera witaminy, minerały i bioflawonoidy, które korzystnie wpływają na stan skóry. Do zwalczenia trądziku niezbędne jest także dostarczenie organizmowi właściwej dawki witamin A i E. Niedobór witaminy A sprawia, że skóra jest sucha i łuszczy się. Do suplemetnacji można wykorzystać również prekursor tej witaminy, czyli beta-karoten. Witamina E nawilża skórę i opóźnia procesy starzenia. W przypadku problemów z trądzikiem warto zadbać również o dostarczenie organizmowi odpowiedniej dawki cynku, który jest wykorzystywany w leczeniu wielu chorób skórnych.

Muscle-Zone Sklep

Ponadto w pielęgnacji skóry trądzikowej istotną rolę odgrywają antyoksydanty. Nadmiar wolnych rodników stanowi bowiem jedną z przyczyn rozwoju trądziku. W celu ich wyeliminowania najlepiej wykorzystać preparaty zawierające naturalne składniki, takie jak Clear Skin firmy Apollo’s Hegemony.

Clear Skin

Suplement ten wykazuje silne właściwości przeciw powstawaniu trądziku. Dostarcza składników odżywczych, które są potrzebne w szczególności osobom prowadzącym intensywny tryb życia, narażonym na stres lub żyjącym w zanieczyszczonym środowisku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *