Suplementy na serce

Serce, o którym tak wiele się mówi, jest dla nas jednym z najistotniejszych narządów, bez którego niemożliwe jest jakiekolwiek życie. Oczywiście kondycja tego narządu pogarsza się z wiekiem, aczkolwiek bez względu na wszelkie czynniki – to właśnie suplementy diety w najlepszym stopniu są w stanie odżywić i ochronić nasze serce. Suplementy to nasza opoka, ochrona, wzmocnienie, odżywienie, regeneracja i intensyfikacja, to właśnie one najproduktywniej wzmacniają serce wraz z tętnicami. Warto wiedzieć jednak w jaki sposób powinno się wybierać właściwy suplement.

Muscle-Zone Sklep

Suplementacja

Wśród preparatów wspomagających pracę oraz kondycję mięśnia sercowego najlepsze i najbardziej produktywne działanie posiadają te, które w swoim składzie zawierają kwasy tłuszczowe Omega-3. Omega-3 gwarantują korzystny wpływ na poziom cholesterolu oraz trójglicerydów we krwi, przez co w pełni zapobiegają ryzyku wystąpienia chorób serca lub jego zawału. Ich korzystne działanie wynika, przede wszystkim z tego, że minimalizują one produkcję, a także rozwój blaszek miażdżycowych w tętnicach. Suplementacja kwasów Omega-3 jest bardzo ważna dla całego organizmu, gdyż wspiera ona nie tylko serce, ale również nerki, wątrobę, jelita, jak również wszystkie przemiany i procesy zachodzące wewnątrz naszego ciała. 

Chcąc zredukować prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca lub jakiejkolwiek innej choroby związanej z tym narządem warto suplementować również witaminę D. Witamina ta posiada bardzo pozytywne działanie dla układu krążenia, a także układu nerwowego – podobnie jak niacyna, czyli popularna już witamina B3 i witamina PP. Niacyna ma za zadanie intensyfikować poziom dobrego cholesterolu HDL, poprzez co w sposób niezwykle kompleksowy przyczynia się również do usuwania z naszego organizmu złego cholesterolu, czyli LDL i trójglicerydów. Dobrym w suplementacji pozostaje również kwas acetylosalicylowy, choć kwestia jego suplementowania nie jest do końca oczywista. Przyjmowany w sposób profilaktyczny, pozostaje on środkiem przeciwzapalnym oraz regenerującym. 

Suplementy na serce to preparaty, które nie są przeznaczone jedynie dla osób borykających się ze schorzeniami lub chorobami – wręcz przeciwnie. Suplementacja ma za zadanie wspieranie organizmu w jego rozwoju, codziennym trybie pracy. Suplementowanie składników odżywczych, które dla serca pozostają wyjątkowo życzliwe dodatkowo poprawia kondycję tego narządu, a także działa na niego niczym ochronna tarcza. Bez względu na to, czy stosujemy suplementy diety w sposób dedykowany konkretnej chorobie, schorzeniu, czy też w sposób profilaktyczny warto pamiętać, że są one równie skuteczne, bezpieczne i bezinwazyjne. By wesprzeć serce w jego pracy i ogólnej kondycji warto suplementować nie tylko źródła zdrowych tłuszczy, ale również witaminy i minerały, bez których bytowanie nie byłoby jakkolwiek możliwe. Witamina A, witamina D, witaminy z grupy B, witamina C, witamina E oraz witamina K – to najważniejsze dla układów: krążeniowego, oddechowego oraz nerwowego czynniki ich komfortu.

Podobnie dobre dla serca będą minerały, takie jak: żelazo, chlor, cynk, magnez, potas i wapń, które wspierają między innymi zdrowe i twarde kości, a także odpowiednie tempo przemiany materii lub stan psychofizyczny.

W przypadku utrzymaniu prawidłowej kondycji serca ważna jest nie tylko suplementacja, ale również dieta oraz aktywność fizyczna. Zdrowa, naturalna i nieprzetworzona dieta złożona z produktów o niskim indeksie kalorycznym, z sezonowych warzyw, owoców, chudego nabiału, chudego mięsa, zdrowych tłuszczy nienasyconych (awokado, pestki, orzechy, oliwa z oliwek, masło kokosowe, olej kokosowy, tran) stanowi niezwykle kluczowy element pracy serca. Podobnie jak nawodnienie, które jest równie istotne jak to żebyśmy się ruszali. Nasz organizm w aż 76% składa się wody, to ona jest obecna we wszystkich tkankach, komórkach, mięśniach, wszędzie. Bez wody nie bylibyśmy w stanie żyć, nasza skóra by po prostu uschła a mózg obumarłby, albowiem serce nie miałoby siły bić. Aktywność fizyczna to kolejny krok do zdrowego serca, bycie aktywnym sprawia, że nie mamy problemu z zatykaniem się żył, przepony, zatem nie jesteśmy narażeni na różnego rodzaju powikłania, zatory, czy też na zawał. 

  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *