Suplementy na drogi moczowe

Dolegliwości związane z nerkami oraz z pęcherzem moczowym, to jedne z najbardziej bolesnych przypadłości. Nie ulega wątpliwości, że mogą one w znacznym stopniu utrudnić lub też całkowicie uniemożliwić codzienne funkcjonowanie. Mogą być one wywołane przez wiele różnych czynników, między innymi przez: niewłaściwe żywienie, siedzący tryb życia, różnego typu zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze. Jak wykazują statystyki, coraz większa liczba osób posiada problemy z nietrzymaniem moczu, często dokuczającymi infekcjami, jak również z prostatą. Bardzo ważne jest, aby skutecznie i szybko uporać się z problemami, które związane są z funkcjonowaniem dróg moczowych, gdyż ich powikłania mogą przełożyć się bezpośrednio na resztę naszego życia. 

Muscle-Zone Sklep

Najlepszym sposobem na ochronę dróg moczowych będą zdecydowanie suplementy diety. Stanowią one nie tylko doskonałe odżywienie, regenerację, uzupełnienie niedoborów, stabilizację, jak również intensyfikację dla procesów i przemian. Suplementy na układ moczowy dostępne są zarówno w formie tabletek, syropów, maści, jak również ziołowych preparatów, których działanie określa się jako silnie moczopędne, łagodząco-korygujące i przeciwbakteryjne. Zdecydowanie warto użyć metod nieinwazyjnych, bezpiecznych i przede wszystkim naturalnych. 

Najlepsze suplementy na drogi moczowe

 W przypadku układu moczowego, najlepszym rozwiązaniem będzie suplementowanie składników, które w swoim składzie zawierają: żurawinę, dziurawiec, brzozę, pokrzywę, skrzyp polny, babkę lancetowatą, czy też arnikę. Niezwykle istotne jest również suplementowanie witamin i minerałów, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu. Witamina C, A, D, E, K i witaminy z grupy D, podobnie jak magnez, potas, żelazo i cynk – działają zbawiennie na układ moczowy i na jego kondycję. Wszystkie właściwości skupiają się na odśrodkowym funkcjonowaniu jednego  z najważniejszych układów będących częścią ludzkiego organizmu. Mają one na celu normalizację jego struktury i przywrócenie poprawnego funkcjonowania. Zarówno witamina C, jak również żurawina, zazwyczaj stosowane są razem, wynika to z ich podwojonej siły działania, jak również niesamowitej dawki pozytywnych substancji odżywczych.

[mzbanner kategoria=zdrowy-uklad-moczowy ilosc=3 jezyk=pl ]

Suplementy diety zawierające wyciąg z owoców żurawiny oraz wszelkiego rodzaju herbaty przeznaczone do zaparzania, soki z żurawiny – są wskazane w przypadku działań profilaktycznych, jak również pomocniczych, np. w przypadku nawracających zapaleń dróg moczowych. Żurawina wielkoowocowa zawiera proantocyjanidyny, które hamują przyleganie bakterii do błony śluzowej. Surowiec ten posiada również substancje traktowane jako naturalne wspomagacze, które oczyszczają niekorzystne bakterie z dróg moczowych, poprzez ich wypłukanie. Normalizują one także prawidłową kondycję flory bakteryjnej i zapobiegają powstawaniu stanów zapalnych w układzie moczowym, dzięki temu, że posiadają zdolności zakwaszające mocz. Ponadto związki obecne w żurawinie są przyczyną maksymalizacji procesów wydalniczych, polegających na tym, że wraz z moczem wydala się również kwas szczawiowy oraz moczowy. Co warto podkreślić, dzięki żurawinie i witaminie C, jesteśmy w stanie w pełni ochronić swój organizm przed tworzeniem się w nim niebezpiecznych i niezwykle bolesnych kamieni nerkowych.