Suplementy dla zdrowia skóry

Skóra to tkanka, która bezpośrednio warunkuje na naszej estetyce wizualnej. Tkanki pokryte zmarszczkami, doświadczone zmianami trądzikowymi tracą na atrakcyjności. Warto z tym walczyć, jednak nie każdy ma świadomość, że można sobie z tym poradzić nie chodząc do lekarza.

Warto zadbać o odpowiednią ilość kolagenu w organizmie. Kolagen jest fundamentalnym składnikiem budującym tkankę łączną. Białka kolagenowe tworzące tkanki zbudowane są z czterech aminokwasów: glicyny, proliny, a także hydroksyproliny i hydroksylizyny, które są formowane z proliny i lizyny w procesie enzymatycznym wymagającym obecności witaminy C. Jako główny element ścięgien nadaje im dużą odporność na rozciąganie, natomiast w skórze odpowiedzialny jest za jej elastyczność, gładkość i jędrność – to właśnie ubytek kolagenu powoduje powstawanie zmarszczek. Idealnym produktem wspomagającym jego ilość w organizmie jest Best Collagen Types 1 & 3Pozwoli on zredukować ilość zmarszczek oraz poprawi elastyczność skóry.

Muscle-Zone Sklep

Best Collagen Types 1 & 3

Witaminy w naszej diecie są niezbędne. Warto pamiętać również o skórze biorąc witaminy. Podstawowymi składnikami wpływającymi na elastynę w skórze są witaminy A, D i E. Gold-Vit A + E z wiesiołkiem i biotyną to suplement diety wsparty olejem z wiesiołka standaryzowany na zawartość kwasu gamma-linolenowego (GLA), a także witaminy A i E oraz biotynę.

Olej z wiesiołka pomaga w utrzymaniu zdrowej, elastycznej i delikatnej skóry. Witamina A odgrywa rolę w procesie specjalizacji komórek oraz pomaga zachować zdrową skórę i utrzymać prawidłowe widzenie. Biotyna w postaci innowacyjnych peletek, pomaga zachować zdrową skórę i włosy. Wit. E jako naturalny przeciwutleniacz pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

W sprawach trądziku, nie oceniony jest cynk. Preparat Chelated Zinc uwrażliwia receptory w komórkach Leydiga na LH (lutropinę) poprzez indukcję cAMP, hamuje działanie enzymów: aromatazy i  5 alfa reduktazy, które to z kolei przekształcają testosteron w niekorzystne dla mężczyzny metabolity: estradiol i DHT odpowiadające m.in. za przerost prostaty oraz za zmiany trądzikowe.

Świetnym produktem jest przede wszystkim Clear Skin firmy Apollo’s. Jak donoszą opinie w sieci – jest to jeden z najskuteczniejszych produktów tej kategorii na rynku! Zawiera ALCAR + B5. Proste ale niezwykle skuteczne połączenie.

Kolejnym produktem bardzo pomocnym  w walce z trądzikiem jest kwas pantotenowy. Wchodzi on w skład kompleksu witamin B. Wpływa na rozwój ośrodkowego układu nerwowego, jest budulcem komórek. W organizmie syntezowana przez bakterie jelitowe. Występuje w produktach zwierzęcych (mięso, nerki, wątroba) i roślinnych (kiełki pszenicy, otręby, orzechy, ziarno zbóż, zielone warzywa). Zapobiega zmęczeniu  i nadmiernemu stresowi, przyśpiesza gojenie skaleczeń i ran, działa stymulująco na skutki uboczne przy stosowaniu antybiotyków. Niedobór powoduje zmiany trądzikowe na skórze.